AKTUALITY

Inflace dramaticky roste a Češi začínají stále víc slyšet na investice. Ale do čeho investovat? Jakých pravidel se držet? Jak udržet svůj majetek a zajistit na penzi? A co je hazard? Na tyto a další otázky přinášíme odpovědi v exkluzivním rozhovoru s investičním analytikem Pavlem Rybou. „Je důležité poznat rozdíl mezi investicemi a spekulováním,“ říká.

Česká národní banka (ČNB) podle zjištění redakce portálu Zlato.cz během letošního roku celkem třikrát navýšila své devizové rezervy ve zlatě. Naposledy v září, kdy to bylo přes 400 kilogramů „žlutého kovu“. Během října a listopadu ze zlatého pokladu neubylo, takže na konci jedenáctého měsíce bylo v trezorech ČNB celkem 10,17 tuny zlata, respektive 327 tisíc troyských uncí.

Inflace v Česku může vystoupat až na úrovně kolem 13 a 14 procent, řekl guvernér České národní banky Jiří Rusnok v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Inflace bude podle něj odeznívat déle a snižování přichází v úvahu až v příštím roce. Uvedl také, že intervence centrální banky proti oslabování koruny splnily očekávání a budou zřejmě ještě týdny až měsíce pokračovat.

Copyright © Canard Trade s.r.o.

Search